Nová bytová čtvrť Vivus Kolbenova bude vystavěna v průběhu pěti etap. U hlavní ulice Kolbenova vznikne nové náměstí, pouze 130 metrů od vstupu do metra stanice B - Kolbenova. V budově u náměstí budou v úrovni parteru převažovat komerční a kancelářské prostory s různorodými možnostmi využití. Plánovaný je mj. supermarket. Směrem na jih k parku Zahrádky již vyrostla první etapa bytů Vivus Kolbenova. Mezi jednotlivými domy postupně vzniknou tiché a zelené parkové dvory.

Nový byt v projektu Vivus Kolbenova na Praze 9 je jedinečná příležitost pro ty, kteří chtějí bydlet nedaleko centra města přímo u metra. Současně lze využívat výhody klidného bydlení v bezprostřední blízkosti parku a cyklostezek v srdci revitalizovaných Vysočan.

První etapa Vivus Kolbenova nabízí 255 nových bytů. Umístěny jsou ve dvou domech se společným prvním a druhým podzemním podlažím a osmi nadzemními podlažími. Poslední nadzemní podlaží je ustupující, a tak byty situované do tohoto patra nabídnou velkorysé terasy. Nabízené nové byty jsou ve velikostech od 1+kk po 4+kk, podlahová plocha se pohybuje v rozmezí od 27 m2 do 115 m2. U bytů v prvním podlaží s orientací do zeleného dvora je počítáno s předzahrádkami. Součástí většiny bytů v ostatních patrech jsou balkóny. Ve společných prostorech je počítáno kromě jiných také s kolárnou a kočárkárnou. Samozřejmostí jsou také sklepy umístěné v podzemních podlažích.

Domy jsou stavěny v nízkoenergetickém standardu s průkazem energetické náročnosti budovy A – mimořádně úsporná. To znamená například důkladné zateplení pláště budovy a kvalitní okna.