Nová bytová čtvrť projektu Vivus Kolbenova je tvořena pěti stavebními celky. Navazuje na hlavní ulici Kolbenova přes novou plochu náměstí pouze 130 metrů od vstupu do metra stanice B - Kolbenova, kde budou převažovat komerční a kancelářské prostory s možností využití například pro příležitostný trh, veřejné produkce, prezentace nebo divadelní vystoupení. Směrem jižně k říčce a parku Rokytka vyroste exkluzivní klidnější část bytů Vivus Kolbenova. V rámci projektu vzniknou mezi domy tiché a zelené parkové dvory.

Nový domov v projektu Vivus Kolbenova je jedinečná příležitost pro ty, kteří chtějí bydlet nedaleko centra města hned u metra, a přitom využívat výhody klidného bydlení v zeleni vedle nově vznikající městské čtvrti Vysočan.

První etapa výstavby nabídne řádově 252 nových domovů ve dvou domech s jedním společným podzemním podlažím a osmi nadzemními podlažími s tím, že 8. nadzemní podlaží je ustupující. Nabízené byty a ateliéry jsou ve velikostech od 1kk po 4kk, podlahová plocha se pohybuje v rozmezí od 30 m2 do 90 m2. U bytů v prvním podlaží s orientací do zeleného dvora je počítáno s předzahrádkami. Součástí většiny bytů jsou lodžie či balkóny a v posledním podlaží velkoryse řešené terasy. Ve společných prostorech je počítáno s technickým zázemím, kolárnou s kočárkárnou.

Developerský projekt disponuje dvoupodlažní podzemní garáží s vjezdem do ulice Na Černé Strouze a Kolbenova. Podzemní podlaží nabídne také sklípky téměř pro každou bytovou jednotku. Celý objekt bude zabezpečen kontrolními prvky pro maximální bezpečnost jeho obyvatel a majetku.

Domy jsou naplánovány v nízkoenergetickém standardu s průkazem energetické náročnosti budovy B – velmi úsporná. To znamená například důkladné zateplení pláště budovy a kvalitní okna.