Phone  800 186 186 Po - Pá: 9 - 17 hod.
Facebook YouTube
English
 

O projektu

Projekt Vivus Luka nabídl byty v pěti samostatných viladomech na dohled od Prokopského údolí. Celkem došlo k výstavbě 227 bytů o různé velikosti a dispozicích 1+kk až 4+kk. Byty v přízemí mají předzahrádky, byty ve vyšších podlažích kromě balkonů pak také terasy s orientací na jih směrem k Prokopskému údolí. Díky terasovitému pojetí domů nebyly terasy součástí jen bytů v posledních podlažích, ale jejich komfort si mohli užívat také majitelé níže umístěných bytů. Nedílnou součástí byly také garážová stání nebo sklepy v podzemním podlaží.

Lokalita

Projekt Vivus Luka vyrostl téměř na okraji chráněného území Prokopské údolí, které nabízí nespočet možností k trávení volného času. Kromě dětských hřišť či potoku se zde nachází také naučná stezka. Současně se díky cyklostezce vedoucí napříč Prokopským údolí můžete dostat do Hlubočep, další části rozlehlé Prahy 5. Pár minut chůze od projektu Vivus Luka se nachází stanice metra B Luka, díky metru se tak za dalších pár minut rychle dopravíte kamkoli po metropoli. Zároveň v blízkosti stanice najdete množství obchodů a služeb nebo také například školku.

Harmonogram

K zahájení výstavby projektu došlo ve třetím čtvrtletí roku 2014. Díky poměrně krátkým zemním pracím začaly již v listopadu 2014 vznikat stropy nad prvním podzemním podlažím. Následně ke konci prvního pololetí roku 2015 byly vybudovány hrubé stavby domů. Ke konci léta téhož roku pak došlo k usazení lávky přes Jeremiášovu ulici. Na jaře 2016 již probíhaly dokončovací práce, takže v květnu 2016 bylo zkolaudováno a následně během léta 2016 se již byty předávaly vlastníkům.


Probíhá betonáž podzemního podlaží.


Betonují se stropy suterénu.


Pokročilá fáze hrubé stavby.


Dokončena hrubá stavba.

Standardy

Dominantou projektu se stala prosklená zábradlí, která podtrhávají architektonickou důležitost venkovních prostor náležejících k jednotlivým bytům. Rozhlehlé terasy, balkony a předzahrádky povýšily kvalitu projektu na okraji Prokopského údolí na další úroveň. Současně v rámci projektu vznikla lávka přes Jeremiášovu ulici, která zajistila bezpečný přechod nejen pro majitele bytů v projektu Vivus Luka, ale pro celou lokalitu.