Phone  800 186 186 Po - Pá: 9 - 17 hod.
Facebook YouTube
English
 

O projektu

Byty v projektu Na Vyhlídce byly vůbec prvními, které společnost pod značkou Vivus realizovala. Projekt na hraně vrcholu proseckého kopce nabídl celkem 242 bytů, které byly v areálu vybudovány postupně během tří etap. Soubor kaskádovitě řešených nízkopodlažních domů byl umístěn do parkově upravené zeleně. Název projektu nebyl volen náhodou, koresponduje nejen s přiléhající ulicí Na Vyhlídce, ale také s výjimečnými výhledy na hlavní město.

Domy svou architekturou, jež získaly 3. místo v ocenění Nejlepší z realit v roce 2008, navázaly na tradici pražského funkcionalismu, který podtrhly nadstandardní materiály v podobě hliníkových oken či předokenních žaluzií na jih a západ. Dopravu v okolí domu se snažili architekti minimalizovat využitím slepých cest mezi domy, díky čemuž jsou tyto komunikace využívány de facto jen vlastníky bytů v domech nebo jejich hosty.

Lokalita

Projekt Vivus Na Vyhlídce vyrostl na Praze 9 v klidné části Proseku, zároveň však jen pár minut chůze od stanice metra C Prosek či od nákupních možností. Doslova pár kroků od domů se nachází místní základní škola s multisportovním hřištěm. Směrem na jih pak nedaleká chráněná přírodní památka Prosecké skály vybízí k odpočinku nejen v horkých letních dnech.

Harmonogram

Stavební povolení tohoto projektu bylo získáno v červnu 2005, následně začala výstavba. První etapa projektu byla dokončena v únoru roku 2007. Druhá etapa byla kolaudována přesně o rok později, tj. v únoru 2008. O rok a dva měsíce později, v dubnu 2009, pak proběhla kolaudace třetí etapy.


Probíhají výkopové práce.


Pokročilá fáze hrubé stavby.


Pokročilá fáze hrubé stavby.


Dokončená první etapa a hrubá stavba etapy druhé.

Standardy

Celý projekt byl vystavěn ve vysokém standardu, který zahrnoval dřevěné třívrstvé podlahy v interiéru a na venkovních lodžiích či terasách pak tvrdé tropické dřevo. Kvalitní hliníková okna byla již ve standardu doplněna o exteriérové žaluzie na jižní a západní straně domů.