Kolbenova a Vysočany jako celek bývaly průmyslovou částí města. Díky podpoře města a aktivitám developerů se však stávají moderní architektonicky i urbanisticky zajímavou pražskou čtvrtí. Vivus Kolbenova nabízí nový domov přímo u metra B (stanice Kolbenova je jen 130 metrů) s kompletní občanskou vybaveností i příležitosti pro sportovní a umělecké aktivity.

Na cyklostezce podél revitalizované říčky Rokytky si můžete zaběhat, projet se na kole nebo in-linech. Park Rokytka nabízí rozsáhlé dětské hřiště či venkovní posilovnu. Pouze jednu stanici metra je obchodní nákupní centrum Galerie Fénix se širokou nabídkou služeb včetně fitness či wellness. Pár minut chůze jsou vzdáleny školy, školky, lékárny, divadlo, pošta a mnoho gastronomických kulinářských konceptů. Přímo v rámci Vivus Kolbenova jsou v jedné z budoucích etap plánovány prostory pro restauraci či supermarket. 

Pro nejrychlejší dopravu do centra Prahy lze využít pár kroků vzdálené metro. Pokud preferujete pozemní dopravu, nabízí se k využití rovněž nedaleká zastávka tramvaje.