Phone  800 186 186 Po - Pá: 9 - 17 hod.
Facebook YouTube
English
 

O projektu

Projekt Vivus Aréna se 155 byty, ateliéry a komercemi v přízemí uzavřel v pražské Libni vnitroblok sevřený ulicemi Ocelářská, Kurta Konráda a Drahobejlova. V domě byla vystavěna celkem tři podzemní podlaží, ve kterých byly umístěny podzemní garážová stání a sklepy. Téměř v každém bytě je lodžie, balkon či prostorná terasa. Terasa v posledním podlaží domu na rohu ulic Kurta Konráda a Ocelářská se stala jeho dominantou. Terasy nejen nabídly rozsáhlé plochy k využití, ale současně poskytly jedinečný výhled na město. Díky gradující výšce domu od Drahobejlovy ulice k Ocelářské byl také zajištěn dostatek soukromí.

 

Lokalita

Jedinečné místo na Praze 9 v těsné blízkosti stanice metra B Českomoravská, nákupního centra Galerie Harfa nebo O2 areny nabídlo obyvatelům domu pestrou škálu možností k aktivnímu životu. Nedaleko se také nachází řeka Rokytka, podél které vede cyklostezka až k Vltavě, kde se rozvětvuje na směr do centra města nebo naopak na Troju a následně ven za hranice Prahy. Přirozenou součástí zabydlené čtvrti, jakou je bezesporu Libeň, je také kompletní občanská vybavenost jen pár kroků od domu.

Harmonogram

Na konci roku 2010 byla podepsána smluvní dokumentace s generálním dodavatelem stavby, samotná stavba začala na začátku roku následujícího. Hrubá stavba projektu byla dokončena ve druhém čtvrtletí roku 2012 a o rok později, v květnu 2013, byl vydán kolaudační souhlas. Následně mohlo začít předávání bytů novým majitelům.


Demolice původní zástavby.


Pokročilá fáze výkopových prací.


Realizace stropu nad 4.nadzemním podlažím.


Probíhají poslední práce na fasádě domu.

Standardy

Zejména nároží ulic Kurta Konráda a Ocelářská se díky svému architektonickému pojetí a využití jasných barev na obkladu fasády stalo lokální dominantou. Vysoký standard se projevil i u energetické náročnosti – dům obdržel hodnocení energetické náročnosti „B“, tedy byl klasifikován jako „velmi úsporný“.