Phone  800 186 186 Po - Pá: 9 - 17 hod.
Facebook YouTube
English
 

O projektu

Díky čtvrté etapě se začalo v Uhříněvsi vytvářet náměstí nově budované čtvrti Vivus Uhříněves. Ke zvýšení atraktivity náměstí přispěly také komerční jednotky. Největší z nich obsadila Billa, která doplnila pestrou paletu ostatních komerčních jednotek vznikajících při centrální komunikaci Ke kříži v jednotlivých domech projektu Vivus Uhříněves. Celkem v této etapě vzniklo 248 bytů a tři komerce. Vyšší podlaží však tradičně náležela bytové funkci. Opět zde vznikly byty menšího charakteru (1+kk nebo 2+kk), ale také byty o větší rozloze a větším počtu obytných místností (až do 4+kk). Dále byl v rámci čtvrté etapy vytvořen protihlukový val včetně osázení bohatou zelení. V jeho těsné blízkosti bylo vybudováno retenční jezírko, které kromě zadržování vody plní také okrasnou funkci.

Lokalita

Uhříněves je součástí městského obvodu Praha 10. Její poloha na jihovýchodním okraji Prahy nabízí vynikající dopravní dostupnost jak do centra hlavního města (vlakem 20 minut na Hlavní nádraží), tak kamkoli nejen po Česku díky nedalekému nájezdu na dálnici D1.

Když budete chtít, z Uhříněvsi nikam jezdit nemusíte. Najdete tu vše, od supermarketu realizovaného ve čtvrté etapě projektu Vivus Uhříněves přes nedalekou mateřskou a základní školu po nejrůznější služby, restaurace a obchody v okolí hlavního náměstí.

K trávení volného času vybízí Obora Uhříněves, sportoviště určená pro fotbal, tenis či fitness, nedaleký Aquapalace Praha nebo rozsáhlá síť cyklostezek, skrze kterou se můžete dostat až do centra Prahy. Jestliže večer rádi vyrážíte za kulturou, stojí za návštěvu místní divadlo či kino.

 

Harmonogram

Zahájení čtvrté etapy bylo rozděleno na dva termíny. Jako první se na jaře 2018 začal stavět dům N, po němž na podzim téhož roku následovalo zahájení výstavby domů H-I aj. Hrubá stavba objektů byla dle plánu dokončena na jaře 2019 (dům N) a v létě 2019 (domy H-I a J). Kolaudace domu N proběhla j ž v listopadu 2019. Plánované dokončení domů H-I a J v zimě 2020 se povedlo zkrátit, ke kolaudaci došlo již v srpnu 2020.


Pokročilá fáze hrubé stavby.


Pokročilá fáze hrubé stavby objektů J a I


Realizace fasády objektu I.


Probíhá dokončování fasády objektu J a I.

Standardy

Projekt Vivus Uhříněves IV je charakterizován jednoduchou architekturou, u níž je převážně bílá fasáda domů doplněna například lodžiemi různých barevných odstínů. Díky čtvrté etapě byl povýšen standard využití lokality nejen pro nové majitele bytů, ale také pro stávající obyvatele Uhříněvsi. Byla dokončena cyklostezka, jež plánovaně prochází právě čtvrtou etapou.