Druhá etapa nově vznikající čtvrti Vivus Kolbenova je součástí projektu, který se sumárně skládá z pěti etap. První etapa představovaná domy E1 a E2 byla dokončena na podzim 2022, takže již uvítala své obyvatele v nových bytech. Stávající druhá etapa na první plynule navazuje a do budoucna bude oddělena od Kolbenovy ulice domy z nadcházejících etap. V dalších letech díky tomu vznikne u hlavní ulice Kolbenova nové náměstí. Přes ulici bude "sousedit" se stanicí metra B - Kolbenova. V budově u náměstí budou v úrovni parteru převažovat komerční a kancelářské prostory s různorodými možnostmi využití a byty budou umístěny až do vyšších nadzemních podlaží. Plánovaný je rovněž supermarket. Celý projekt se pak rozkládá směrem na jih, kde na něj přímo navazuje vstup do parku Zahrádky s rozvětvenou sítí cyklostezek. Mezi jednotlivými domy postupně vzniknou tiché a zelené parkové dvory.

Druhá etapa Vivus Kolbenova nabízí 165 nových bytů. Umístěny jsou ve dvou domech se společným prvním a druhým podzemním podlažím a osmi nadzemními podlažími. Poslední nadzemní podlaží je ustupující, a tak byty situované do tohoto patra nabídnou velkorysé terasy. Nové bydlení je možné si pořídit v dispozicích od 1+kk po 4+kk, podlahová plocha se pohybuje v rozmezí od 33 m2 do 105 m2. U bytů v prvním podlaží s orientací do zeleného dvora je počítáno s předzahrádkami. Součástí většiny bytů v ostatních patrech jsou balkóny. Ve společných prostorech je počítáno kromě jiných také s kolárnou a kočárkárnou. Samozřejmostí jsou také sklepy umístěné v podzemních podlažích.

Domy jsou stavěny v nízkoenergetickém standardu s průkazem energetické náročnosti budovy B – velmi úsporná. To znamená například důkladné zateplení pláště budovy a kvalitní okna.